Zioła szwedzkie Marii Treben - Apteka Pana Boga (Stary Rękopis) - przepis na nalewkę, skład i zastosowaniePo śmierci znamienitego szwedzkiego lekarza Dr Samsta, który w nieszczęśliwym wypadku podczas jazdy konnej doznał urazów, które zakończyły jego 104-letni szczęśliwy żywot, wśród jego notatek medycznych znaleziono zapiski z recepturą, a właściwie dość specyficzną mieszanką ziół. Ów zapis zawierał nie mniej, nie więcej, a dokładnie 46 punktów, w których bardzo szczegółowo opisano stosowanie pewnych kropli, które rzekomo miały leczyć z każdej choroby. Notatka ta po pewnym czasie znana była pod nazwą 'Stary Rękopis' a jej popularność rosła wraz ze wzrostem ilości osób, które po zastosowaniu się do owych punktów doznały niemal cudownego uleczenia, mniej lub bardziej poważnych dolegliwości. Bardziej ze względów użyteczności, niż niechęci i braku czasu, przytoczę jedynie kilka z tych punktów, które znalazły się w Starym Rękopisie, te które wydają mi się najbardziej... potrzebne w obecnym czasie.

Punkt 33. - mówi o starych (nawet zastarzałych) ranach, z którymi bardzo ciężko sobie poradzić i większość ludzie nie podejmuje nawet próby ich zlikwidowania. Wszelkie uszczerbki w naszej cennej skórze, takie jak piekące nacięcia, rany oraz wszelkiej maści blizny - znikają, kiedy potraktujemy je (receptura podaje liczbę około 40 smarowań) właśnie kroplami ziół szwedzkich.

Inne punkty 'notatki' mówią o przypadkach osób, które cierpiały na zadawnioną dolegliwość związaną z zatokami, odczuwając przy tym bóle głowy, o których mimo przyzwyczajenia, nie można powiedzieć raczej nic przyjemnego. Okłady z ziół, oraz wcieranie w skronie oraz w okolicach nosa (przy nasadzie), już po kilku dniach potrafią zdziałać cuda. Kolejny przypadek dotyczył osoby z poważnym i groźnym zapaleniem płuc, która stosując okłady bardzo szybka pozbyła się problemu bez żadnych środków antybiotykowych. O niesamowitej mocy ziół szwedzkich mówią również historie osób, które miały bardzo poważnym problem ze stawami - albo ich całkowitym unieruchomieniem, albo z bólami, które momentami były nie do zniesienia. Preparat jest również doskonałym środkiem radzenia sobie w przypadkach wszelkich ukąszeń, oraz ugryzień. W Internecie istnieje tysiące poświadczeń osób, które ukąszone nawet przez szerszenia (lub innego jadowitego owada) zastosowały miejscowy okład z nalewki ziół szwedzkich i po jego zdjęciu okazywało się, że po ukąszeniu nie ma ani śladu.

ZIOŁA SZWEDZKIE SKŁAD:
- 10g aloesu (ewentualnie korzeń goryczki lub piołun [sproszkowany])
- 0,2g szafranu
- 5g mirry
- 10g kamfory (ważne, aby użyć kamfory naturalnej)
- 10g senesu (liście)
- 10g rabarbaru (korzeń)
- 10g kurkumy (korzeń)
- 10g teriaku
- 10g manny
- 10g arcydzięgu (korzeń)
- 5g dziewięćsił (korzeń)

Jest to porcja na tak zwane małe zioła szwedzkie, które należy zalać 38-40% żytniówką w ilości półtora litra - w butelce dwu-litrowej z ciemnego szkła. Następnie odstawiamy na dwa tygodnie w ciepłe miejsce (może być przy piecu). Bardzo istotnym jest, aby codziennie wstrząsnąć nalewką - kilkukrotnie obrócić ją do góry dnem, aby przemieszać zawartość butelki. Po 14 dniach przecedzamy zawartość do czystej butelki. Tak przygotowana nalewka nie ma daty ważności, co więcej, im dłużej przetrzymujemy zioła, tym większą mają skuteczność.

"STARY RĘKOPIS" - czyli wskazania Dr Samsta odnośnie stosowania zioł szwedzkich (kiedy i jak):

Punkt 1.
Aby pozbyć się uciążliwych zawrotów głowy, a jednocześnie usprawnić funkcje mózgu przy jednoczesnym wzmocnieniu pamięci, powinniśmy wąchać zioła szwedzkie, oraz nacierać czubek głowy, lub robić z nich okład na głowę.

Punkt 2.
Wszelkie dolegliwości oczu taki jak zaczerwienie czy zmętnienie, możemy zwalczyć kiedy delikatnie i ostrożnie zwilżymy kąciki oczu, lub przy zachowaniu większej ostrożności (pamiętajmy, że nalewka jest na alkoholu) przygotujemy okład na powieki - jedynie po ich wcześniejszym natłuszczeniu.

Punkt 3.
Nalewkę warto również stosować we wszystkich przypadkach jakiejkolwiek wysypki lub krost - należy je często zwilżać nalewką, lub stosować miejscowe okłady.

Punkt 4.
Wszelkie problemy i dolegliwości jamy ustnej oraz zębów możemy rozwiązać stosując płukankę z ziół - skuteczną nawet w stanach zapalnych. Kuracja będzie tym skuteczniejsza, im dłużej przytrzymamy płyn w jamie ustnej.

Punkt 5.
Stosując nalewkę, w bardzo krótkim czasie pozbędziemy się pęcherzy na języku.

Punkt 6.
Stosowanie ziół trzy razy dziennie (rano , w południe, oraz wieczorem) ma zbawienne działanie na nasze gardło, przy jego zranieniu, zapaleniu, a nawet gdy odczuwamy trudności w przełykaniu. Zażywanie specyfiku powinno odbywać się poprzez jej powolne przełykanie.

Punkt 7.
Już jedna łyżka nalewki potrafi przynieść ulgę osobom cierpiącym na dolegliwości żołądka (skurcze).

Punkt 8.
Zażywając trzy solidne łyżki nalewki, w bardzo krótkim czasie pozbędziemy się uporczywej kolki. Ważne aby zażywać powoli.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Wyszukiwarka